„Bezpieczeństwo w sytuacjach kryzysowych”

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Głogowa, tutejsze Centrum zorganizowało spotkanie na temat sposobów reagowania w różnych sytuacjach zagrażających naszemu życiu lub zdrowiu, które poprowadzili przedstawiciele 162 Batalionu Piechoty Lekkiej w Głogowie, sierż. Robert Stankiewicz oraz st. kpr Agnieszka Dziełakowska. Wydarzenie miało charakter praktyczny i edukacyjny – uczestnicy mogli dowiedzieć się, jak zachować spokój i skutecznie reagować w trudnych sytuacjach trudnych, takich jak powódź, pożar, lub długotrwały brak prądu. Prowadzący przypomnieli również podstawy pierwszej pomocy udzielanej na skutek nagłych wypadków, które mogą pojawić się w życiu codziennym np. udarów mózgu, zawałów serca, śpiączki cukrzycowej, oparzeń. Dziękujemy prowadzącym za profesjonalne przygotowanie i przekazaną wiedzę, a wszystkim uczestnikom za obecność i aktywny udział w spotkaniu. Takie inicjatywy są niezwykle ważne dla budowania świadomości i przygotowania społeczności do odpowiedniego reagowania w sytuacjach kryzysowych.

Zespół Aktywizacji Społeczności Lokalnej
Tel. 76 727 6530

Zdjęcie ze spotkania pn.”Bezpieczeństwo w sytuacjach kryzysowych” z dnia 21.05.2026r. – dwie osoby stoją przy stole w sali widowiskowej opowiadając o sprzęcie potrzebnym do ewakuacji w sytuacji zagrożenia. Miejsce : Miejskie Centrum Integracji Jubilat, rondo Konstytucji 3-go Maja 3.