W dniu 15 maja na scenie Miejskiego Centrum Integracji „Jubilat” w Głogowie odbył się spektakl profilaktyczny pt. „Dwa światy – jeden cel”
Przedstawienie zostało przygotowane we współpracy z Państwową Akademią Nauk Stosowanych w Głogowie.
Głównym celem spektaklu było zwrócenie uwagi na to, jak budować z dziećmi zdrowe relacje, opierając się na empatii i wzajemnym zaufaniu.
Fabuła opierała się na mocnym kontraście dwóch rzeczywistości. Z jednej strony ukazano świat odrzucenia, obnażający negatywne skutki braku uwagi, lekceważenia i obojętności dorosłych. Z drugiej strony zaprezentowano świat bliskości, pełen scen opartych na uważności, zrozumieniu i autentycznej akceptacji potrzeb młodego człowieka.
Całość miała skłonić widzów do refleksji nad wychowaniem i pokazać, jak codzienne wybory oraz sposób komunikacji rodziców wpływa na nasze relacje z dziećmi i w jaki sposób budują jego samoocenę.
Obecność tak licznej publiczności to jasny dowód na to, że los głogowskich rodzin, dzieci i młodzieży jest dla nas wszystkich sprawą priorytetową.
Sukces tego wymagającego projektu to zasługa wspólnej pracy wielu osób. Gratulujemy studentom I roku pedagogiki PANS tak udanego debiutu na scenie a także otwartości na nowe wyzwanie i determinacji w dążeniu do celu.
Szczególne podziękowania kierujemy także do dr Marii Fudali – Pyszki – wykładowcy z PANS w Głogowie za ogromną pracę wykonaną na każdym etapie tego projektu.
Osoby uczestniczące w wydarzeniu zachęcam do podzielenia się swoimi refleksjami
Ewelina Nowak – Organizator Społeczności Lokalnej
tel. 885 805 352 e-mail: e.nowak@cus-glogow.pl












