„Dwa światy – jeden cel” spektakl profilaktyczny

W dniu 15 maja na scenie Miejskiego Centrum Integracji „Jubilat” w Głogowie odbył się spektakl profilaktyczny pt. „Dwa światy – jeden cel”

Przedstawienie zostało przygotowane we współpracy z Państwową Akademią Nauk Stosowanych w Głogowie.

Głównym celem spektaklu było zwrócenie uwagi na to, jak budować z dziećmi zdrowe relacje, opierając się na empatii i wzajemnym zaufaniu.

Fabuła opierała się na mocnym kontraście dwóch rzeczywistości. Z jednej strony ukazano świat odrzucenia, obnażający negatywne skutki braku uwagi, lekceważenia i obojętności dorosłych. Z drugiej strony zaprezentowano świat bliskości, pełen scen opartych na uważności, zrozumieniu i autentycznej akceptacji potrzeb młodego człowieka.

Całość miała skłonić widzów do refleksji nad wychowaniem i pokazać, jak codzienne wybory oraz sposób komunikacji rodziców wpływa na nasze relacje z dziećmi i w jaki sposób budują jego samoocenę.

Obecność tak licznej publiczności to jasny dowód na to, że los głogowskich rodzin, dzieci i młodzieży jest dla nas wszystkich sprawą priorytetową.

Sukces tego wymagającego projektu to zasługa wspólnej pracy wielu osób.  Gratulujemy studentom I roku pedagogiki PANS tak udanego debiutu na scenie  a także otwartości na nowe wyzwanie i determinacji w dążeniu do celu.

 

Szczególne podziękowania kierujemy także do dr Marii Fudali – Pyszki – wykładowcy z  PANS w Głogowie za ogromną pracę wykonaną na każdym etapie tego projektu. 

 

Osoby uczestniczące w wydarzeniu zachęcam do podzielenia się swoimi refleksjami

Ewelina Nowak  – Organizator Społeczności Lokalnej

tel. 885 805 352    e-mail:   e.nowak@cus-glogow.pl

 

Spektakl profilaktyczny pt. „Dwa światy – jeden cel”. Zdjęcie przedstawia grupę 25 osób stojących na scenie. Dwie osoby trzymają uniesione ręce, w których znajdują się bukiety kwiatów. Zdjęcie wykonano w Miejskim Centrum Integracyjnym „Jubilat” przy rondzie Konstytucji 3 Maja 3 dnia 15.05.2026 r.”