W środę tj. 6 maja 2026 roku w naszym Domu odbyła się debata z udziałem wyjątkowych gości, tj. przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej Policji z Wrocławia, funkcjonariuszy naszej Komendy Powiatowej Policji oraz przedstawiciela banku PKO BP we Wrocławiu. Spotkanie było poświęcone zasadom bezpiecznego korzystania z sieci i bankowości elektronicznej oraz nakreślało metody działania cyberprzestępców.

Uczestnicy dowiedzieli się jakie metody manipulacji najczęściej stosują przestępcy oraz jak chronić się przed wyłudzeniami i próbami oszustw skierowanymi do osób starszych.

Dom Dziennego Pobytu wraz z jedną ze szkół podstawowych zostały wytypowane jako jedyne z placówek w mieście, w których przeprowadzono to wyjątkowe spotkanie edukacyjne. Dziękujemy za takie wyróżnienie!

Więcej na ten temat można przeczytać w linku: https://glogow.policja.gov.pl/dgl/aktualnosci/bieza/173518,Spotkania-edukacyjne-o-cyberbezpieczenstwie-dla-seniorow-i-mlodziezy.html

Zdjęcie przedstawia spotkanie, której sala wypełniona jest uczestnikami spotkania. W centrum stoi kobieta trzymająca w ręku kartki i przemawiająca do zgromadzonych Seniorów. Wokół niej siedzą inne osoby, w tym funkcjonariusze Policji w mundurach oraz przedstawiciele organizacji lub instytucji społecznych.